Výsledek obrázku pro gls logo


Autosedačky, Cyklosedačky / Výběr autosedačky?

1.Zvažte své dítě

Autosedačky jsou rozděleny podle hmotností dítěte. Věk je také jistým ukazatelem, ale pro maximální bezpečnost musíte vědět, kolik vaše dítě váží, abyste zvolili správnou sedačku.

2.Zkontrolujte, zda je ve vašem voze systém ISOFIX

Kotvicí body ISOFIX jsou nejbezpečnější způsob instalace autosedačky. Pokud ve voze systém ISOFIX nemáte, nabízíme širokou škálu sedaček, které se připevňují pomocí bezpečnostních pásů ve voze pro zajištění optimálního účinku.

3.Stanovte své potřeby

Některé z našich dětských sedaček mají různé funkce, takže přemýšlejte o tom, které z nich budou nejdůležitější pro vaše každodenní používání.

4.Zkontrolujte, zda je daná autosedačka vhodná pro váš vůz

Musíte vědět, zda je vámi vybraná sedačka vhodná pro váš vůz. Tyto informace jsou k dispozici na oficiálních webových stránkách výrobců.

Proč kupovat sedačku pro konkrétní skupinu?

Sedačky jedné skupiny jsou navrženy speciálně pro menší hmotnostní rozpětí a následkem toho nabízejí optimální bezpečnost pro vaše dítě.

Proč kupovat sedačku pro více skupin?

Sedačky pro více skupin jsou nastavitelné a rostou s vaším dítětem. Jsou ideální např. pro ty, kteří pravidelně vozí děti různého věku. Velmi oblíbené jsou hlavně u prarodičů.

Co říká zákon?

Dětské sedačky jsou povinné pro děti do 1,35m nebo 1,5m výšky - podle toho, kde v EU cestujete. Dětské zádržné systémy s certifikačním štítkem ECE R-44/04 jsou v souladu s tímto zákonem. Je nezákonné používat sedačku otočenou proti směru jízdy na sedadle spolujezdce, pokud je zde aktivní airbag.


Nebo můžete použít konfigurátor Britax-Roemer

http://fitfinder.britax-roemer.cz/